دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکس 

   

  ماه قبل میلادی رسوایی جنسی یکی از مطرح ترین تهیه کنندگان هالیوود و تلویزیون امریکا به یک ازدحام بزرگ تبدیل شد. /هاروی واینستین/ که در کارنامه کاری خود ۱۶ بار کاندید پاداش امی شده در پی اتهامات اذیت جنسی از تمامی محافل رسمی سینما و تلویزیون اخراج شد؛ /آسیا آرجنتو/, بازیگر و کارگردان ایتالیایی که خود از قربانیان این رسوایی بود درحالی از این سوءاستفاده پرده برداشت که اشاره تاریخی به رویارویی زنان ایتالیایی با این موضوع داشت.

   

  اشاره آرجنتو متوجه زنی سیسیلی به اسم /فرانکا ویولا/ بود که در سال ۱۹۶۶ پرونده او به یکی از مهم‌ترین موضوعات روز این کشور بدل شده بود. ماجرا از این قرار بود که در آن زمان یکی از اعضای گروه هاي مافیایی در سیسیل از فرانکا دختر ۲۰ ساله یک خانواده کشاورز روستایی خواستگاری میکند اما با پاسخ رد او مواجه میشود. /فیلیپو ملودیا/ خواستگار سمج چندین بار خواهش خود را تکرار میکند و در نهیات تصمیم میگرد دختر مورد علاقه اش را بدزدد.

   

  فیلیپو در یک موقیعت مناسب نقشه شومش را عملی کرده و همراه با ۱۵ همدست خود فرانکا را دزدیده و به یک منزل متروکه در بین یک کشتزار قدیمی میبرد و برای یک هفته وی را زندانی کرده, مورد تجاوز قرار می دهد. در آن زمان بر زمینه رسم سیسیلی ها دختری که مورد تجاوز قرار گرفته بود

   

  دیگر جز فرد متجاوز نمی توانست به کس دیگری شوهر کند؛ برای همین فیلیپو امیدوار بود با اینکار دختر را وادار به ازدواج میکند. اما فرانکای جوان نه تنها تن به این سنت نداد بلکه از دست مرد متجاوز و همدستانش به دادگاه شکایت کرد.فرانکا با شکایت خود به نخستین زنی بدل شد که در تاریخ ایتالیا در برابر متجاوز به دادگاه متوسل شد؛ در حالی که مردمان سیسیل نه تنها از او پشتیبانی نکرده بلکه وی را مورد سرزنش قرار می دادند.

   

  محاکمه غوغایی با پیروزی فرانکا به آخر رسید و فیلیپو به ۱۱ سال حبس و ۷ تن از همدستان او نیز هر یک به ۴ سال حبس محکوم شدند. فرانکا نیز دو سال بعد با جوانی ۲۵ ساله ازدواج کرد؛ این خبر به سرعت در ایتالیا پیچید و رئیس جمهور این کشور برای جشن عروسی هدیه اي ۲۵۰ دلاری فرستاد.

   

  زندگی فیلیپو اما به کلی تباه شد؛ او پس از بردباری ۱۱ سال حبس و آزادی در سال ۱۹۷۶ به دست گروه هاي مافیایی کشته شد. فرانکا با اقدام شجاعانه اش به الگوی زنان ایتالیایی بدل شد و حالا نیز در /آلکامو/ همراه با دو پسر و نوه هایش به زندگی ادامه می دهد.

  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسفرانکا ویولا
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسلحظه ورود فرانکا به دادگاه؛ مقامات سیسیلی سعی دارند او را از خبرنگاران و عکاسان دور نگه دارند.
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسفرانکا و خانواده اش در مقابل پنجره
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسفرانکا در حال گفتگو با پلیس محلی درباره ماجرای ربودنش
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسفرانکا همراه پدر و مادرش در جلسه گفتگو با پلیس محلی درباره ماجرای ربودنش

  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکس/فیلیپو ملودیا/ خواستگار سمج و رباینده فرانکا در بازداشت پلیس
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسفرانکا بیرون دادگاه محاکمه فیلیپو و همدستانش
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسفرانکا بیرون دادگاه محاکمه فیلیپو و همدستانش
  دختر زیبای ایتالیایی که در برابر متجاوز ایستاد +عکسهمدستان فیلیپو در بازداشت پلیس سیسیل

   

   

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت دانلود سریال ترکی محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.